Τρίτη, 28 Ιουνίου 2016

RIVER CUP 2016 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ TΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ










Ενδιαφέρον μεγάλο δεν είχε μόνο ο τελικός αλλά και όλη η πορεία των ομάδων μέχρι την τελευταία πράξη του τουρνουά. Θα δούμε βήμα βήμα την εξέλιξη αυτή!

  • ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16

ST PAULI-ABSOLUT 4-0
H ABSOLUT μπροστά σε έναν τιτάνα στάθηκε άξια και ήταν μέσα στο παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο (0-1). Η ST PAULI  πάτησε όμως γκάζι στην συνέχεια και πήρε τη νίκη άξια
TIPOTA-TOPIKO 24 FC 1-1 (1-3 p)
Ένα πολύ δυνατό παιχνίδι, όπως και αναμενόταν που κρίθηκε στα πέναλτι υπέρ των Πειραιωτών
FAIR PLAY-VIOLA 6-2
Καταιγιστικοί οι κυπελλούχοι και παρά το ποιοτικό ρόστερ των VIOLA   πέρασαν εύκολα στην επόμενη φάση της διοργάνωσης
NEVIS-BIANCOSELESTE 0-4
Πολύ καλή εμφάνιση από τους πρωταθλητές του River απέναντι  στους φιλόδοξους NEVIS που κάθε χρόνο φτάνουν και πιο ψηλά
ΘΕΝΠΟΥΔΕΣ-CAMPEONES 8-2
Άνισος αγώνας όπου οι έφηβοι αποχώρησαν με ψηλά το κεφάλι αφού έκαναν μεγάλα παιχνίδια.
FC MAZI-HONDA 4-0
Εύκολο το έργο για τους νικητές
PLAYBOYS-ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΟΙ 1-2
Τα σούπερ μωρά όχι μόνο δεν σταμάτησαν να εντυπωσιάζουν αλλά πολέμησαν μέχρι τέλους
GOLDEN BOYS-AMIGOS 0-4
Οι περσινοί κυπελλούχοι πέρΑσαν εύκολα το εμπόδιο των ελλιπών αντιπάλων τους


  • ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ
ST PAULI-BIANCOSELESTE 4-2
Αποτελεσματικοί οι "γερμανοί" δάμασαν τους μαχητές τους με ένα καλό ξεκίνημα στο δεύτερο μέρος όπου και απέσπασαν διαφορά στο σκορ
TOPIKO 24 FC-FAIR PLAY 1-2
Μεγάλη εμφάνιση από τους Πειραιώτες του Νίκου Μακρή που κοίταξαν στα μάτια την κυπελλούχο αλλά δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν και να πάνε το παιχνίδι στην ρώσικη ρουλέτα
ΘΕΝΠΟΥΔΕΣ-AMIGOS 3-3 (3-2 p)
Για πολλούς ένας πρόωρος τελικός σε μια αληθινή τιτανομαχία, όπου το σκορ άλλαξε πλευρά τρεις φορές και οδήγησε τελικά στα πέναλτι. Εκεί που ένα χαμένο χτύπημα στέρησε την ευκαιρία στους "φίλους" να υπερασπιστούν τον τίτλο τους
FC MAZI-ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΟΙ 9-0
Μεγάλη η διαφορά δυναμικότητας των δυο ομάδων ,καθρέφτης το τελικό σκορ του αγώνα 

  • ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ
ST PAULI-FAIR PLAY 2-5
Αποφασιστικοί οι κυπελλούχοι δεν σταμάτησαν ούτε απέναντι στα "πάντσερ"
FC MAZI-ΘΕΝΠΟΥΔΕΣ 6-1
Σε μεγάλη  βραδιά οι νικητές καθάρισαν γρήγορα το παιχνίδι
  



Δευτέρα, 27 Ιουνίου 2016

RIVER CUP 2016 ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΙ ΟΙ FAIR PLAY ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΙΤΑΝΩΝ (4-3 ΤΟΥΣ ΜΑΖΙFC)


Σε παιχνίδι διαφήμιση του τουρνουά, νικητές αναδείχθηκαν οι νότιοι του Ρέντη αντέχοντας στην αντεπίθεση διαρκείας που εξαπέλυσαν οι ΜΑΖΙ FC όταν βρέθηκαν πίσω στο σκορ
Πιο ουσιαστικοί στον αγώνα και πιο συγκεντρωμένοι προηγήθηκαν 4-1 στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου και γύρισαν αμυντικά για να διατηρήσουν τη χρυσή νίκη.
MVP του αγώνα ο Νταουται που πέτυχε δυο γκολ στο κρίσιμο σημείο (2-1) και έθεσε τη βάση για τον μεγάλο θρίαμβο
Πολύ νευρικοί στην συνέχεια οι ΜΑΖΙ αναλώθηκαν στις διαμαρτυρίες και παρά τα δυο γκολ που πέτυχαν δεν είχαν υπομονή να παίξουν με κάτω την μπάλα.
Δίκαιοι κυπελλούχοι οι FAIR PLAY

Κυριακή, 26 Ιουνίου 2016

RIVER CUP 2016 ΤΟ ΠΟΡΤΡΕΤΟ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ

                                                                ΘΕΝΠΟΥΔΕΣ
                                                                     ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΟΙ
ΟΜΙΛΟΣ Α
Οι ΘΕΝΠΟΥΔΕΣ δεν χρειάστηκε να φουλάρουν για να κάνουν το 3 στα 3 ,πετυχαίνοντας μάλιστα την καλύτερη επίθεση των ομίλων με 19 γκολ!!!Οι ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΟΙ ήταν αυτοί που περάσανε ως δεύτεροι από τον όμιλο , νικώντας ΠΑΝΣΑΚΑΙΚΟ και ACROPOLIS
                                                                 TOPIKO 24   FC
                                                                      ST PAULI
VIOLA
ΟΜΙΛΟΣ Β
Στον όμιλο ροντέο οι ST PAULI πήραν την πρωτιά ,όμως οι VIOLA τους έβαλαν δύσκολα (2-2) και πέρασαν δεύτεροι πάνω από το TOPIKO 24 (πέρασε κι αυτό με 4 βαθμούς  τρίτο)

GOLDEN BOYS
FC MAZI
ΟΜΙΛΟΣ C
FC MAZI και GOLDEN BOYS στις δυο  πρώτες θέσεις και την HONDA να περνάει ως τρίτη με 3 βαθμούς χάρη στο +2 στα γκολ-average
ABSOLUT
NEVIS

ΟΜΙΛΟΣ D
Οι TIPOTA τερμάτισαν πρώτοι ,οι NEVIS δεύτεροι ενώ και οι ABSOLUT αν και ξεκίνησαν δυνατά είχαν πολλές απουσίες το Σάββατο και τελικά πέρασαν ως μια από τις τέσσερις καλύτερες τρίτες ομάδες των ομίλων

CAMPEONES

PLAYBOYS
ΟΜΙΛΟΣ E
Οι λιλιπούτειοι PLAYBOYS έκαναν την έκπληξη του τουρνουά πάνω από τους κάτοχους του τροπαίου πέρσι, AMIGOS που πάντως δεν κατέβηκαν στο μεταξύ τους παιχνίδι ,γεγονός που έθεσε ερωτηματικά σκοπιμότητος (απέφυγαν έτσι στους 8 τους FC MAZI)
Στους 16 και οι CAMPEONES τρίτοι με τέσσερις βαθμούς

FAIR PLAY
ALEMAO
 BIANCOSELESTE
SENEGAL
ΟΜΙΛΟΣ F
Σε έναν πολύ δύσκολο όμιλο οι FAIR PLAY ήταν ανώτεροι και έφτασαν  στην κορυφή αλλά στο ντέρμπι που έκλεισε τους αγώνες των ομίλων οι BIANCOSELESTE πήραν τη νικη σε ματς γραν-γκινιολ αφήνοντας έξω από τη συνέχεια της διοργάνωσης τους Σενεγαλέζους που προκρίνονταν ακόμη και με ισοπαλία...Ιδιαίτερη μνεία αξίζουν οι ALEMAO που αν και είχαν δικαίωμα να πάρουν το ματς με SENEGAL στα χαρτιά λόγω αργοπορίας, δέχτηκαν να παίξουν (1-4)
Το έπαθλο fair-play σίγουρα τους ανήκει!!!

Η ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16
Παιχνίδια με ξεκάθαρα φαβορί περιλαμβάνει το μενού της Κυριακής στους δεκάξι ,αλλά και αμφίρροπες αναμετρήσεις όπως τα
TIPOTA-TOPIKO 24
FAIR PLAY-VIOLA
NEVIS-BIANCOSELESTE
Τα ματς ξεκινάνε στις 5 το απόγευμα...




Σάββατο, 25 Ιουνίου 2016

SECTOR RIVER CUP 2016 ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΟΙ ΜΑΧΕΣ ΣΩΜΑ ΜΕ ΣΩΜΑ


Τα ζευγάρια των νοκ άουτ αγώνων είναι τα εξής
MAZI FC-ΧΑΒΑΛΕΝΘΙΑ
VECHΙΑ SIGNORA-ASAP
KOLOBARADES-LEADOR
REAL ΑΧΑΡΝΩΝ-ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΣΤΑΝΙΑΤΩΝ
Με έντονα γράμματα είναι οι ομάδες που έχουν πλεονέκτημα νίκης λόγω κατάταξης στην βαθμολογία (χρειάζονται μια μόνο νίκη για να περάσουν στην επόμενη φάση)



Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ


  7X7 SECTOR CUP
POINTS
GAM
WIN-D-L
GOALS

1

MAZI FC

25

11

8-1-2

68-27

2

KOLOBARADES

24

11

8-0-3

62-34

3

ΡΕΑΛ ΑΧΑΡΝΩΝ

24

11

8-0-3

58-30

4

VECHIA SIGNORA

21

11

7-0-4

51-34

5

ASAP

21

11

7-0-4

44-36

6

ΣΥΛΛ.ΣΤΑΝΙΑΤΩΝ

19

11

6-1-4

43-48

7

LEADOR

15

11

5-0-6

38-48

8

ΧΑΒΑΛΕΝΘΙΑ

15

11

5-0-6

35-41

9

BLACK DIAMONDS

13

11

4-1-6

41-58

10

ΑΜΠΑΛΟΙ

12

11

4-0-7

29-41

11

N. ERITHREA UN.

04

11

1-1-9

28-55

12

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ

03

11

1-0-10

20-68

RIVER CUP 2016 ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΠΡΟΜΗΝΥΟΥΝ ΤΙΤΑΝΟΜΑΧΙΕΣ!!!



Πραγματική κλάση τιτάνων στους ομίλους του River camp στην δέκατη έκδοση του διεθνούς κυπέλλου , με ομάδες που σύντομα θα συγκρουστούν στα νοκ-άουτ παιχνίδια της Κυριακής!
Οι ΘΕΝΠΟΥΔΕΣ στον πρώτο όμιλο ξεκίνησαν με το εντυπωσιακό 7-1 και όλοι ξέρουμε ότι μόνο τυχαία δεν είναι πρωταθλητές Ελλάδας στο μίνι -ποδόσφαιρο.
Τιτάνες και οι ST PAULI  με φουτσαλικούς παίκτες και εκπληκτική ποιότητα σταμάτησαν στο 6-2 απέναντι σε μια αναγνωρισμένης δυναμικότητας ομάδα, το FC TOPIKO 24, στον πιο δύσκολο όμιλο του τουρνουά (VIOLA και ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ)
Στον τρίτο όμιλο ,αναμένεται ο βρυχηθμός ενός ακόμα τιτάνα (MAZI FC) ,σήμερα όπου ρίχνεται στον αγώνα με τρία παιχνίδια
Όμιλος Ε και AMIGOS  οι περσινοί κυπελλούχοι που θα αμυνθούν του στέμματος με όλες τους τις δυνάμεις και είναι γνωστό πόσες δυνατότητες έχουν να το κάνουν...
Τον πέμπτο τιτάνα αποτελούν οι FAIR PLAY  που έχοντας στο ρόστερ τους φανταστικό μείγμα ταλαντούχων παικτών από τον Ίκαρο Καλλιθέας και όχι μόνο, έδωσαν τα διαπιστευτήριά τους με το καλημέρα (5-1 την BIANCOSELESTE)
Πέντε οι τιτάνες λοιπόν αλλά και ομάδες που θα μπορούσαν να κάνουν την έκπληξη νικώντας τους (VIOLA, FC TOPIKO, GOLDEN BOYS, TIPOTA, ABSOLUT, CAMPEONES, BIANCOSELESTE, SENEGAL) ,δείχνουν ότι το ποιοτικότερο river cup είναι εδώ!!

Παρασκευή, 24 Ιουνίου 2016

RIVER CUP 2016 ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΤΡΙΗΜΕΡΟΥ ΚΑΙ Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
24/6
17:00
ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ
GOLDEN BOYS
PRANVERA
4-0 

17:45
PLAYBOYS
NAFPLIO
 4-0

18:30
ACROPOLIS
ΠΑΝΣΑΚΑΙΚΟΣ
0-4 

19:15
AMIGOS
NAFPLIO
4-0 

20:00
HONDA
GOLDEN BOYS
2-3

20:45
NAFPLIO
CAMPEONES
0-4

21:30
VIOLA
FC TOPIKO 24
3-3

22:15
TIPOTA
NEVIS
2-0

23:00
ACROPOLIS
ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΟΙ
0-4





ΣΑΒΒΑΤΟ
25/6
17:00
ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ
MAZI FC
PRANVERA
4-0

17:45
PLAYBOYS
CAMPEONES
2-2

18:30
ALEMAO
FAIR PLAY
0-5

19:15
ST PAULI
ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ
9-2

20:00
ΘΕΝΠΟΥΔΕΣ
ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΟΙ
8-1

20:45
ST PAULI
VIOLA
2-2

21:30
BIANCOSELESTE
ALEMAO
13-1

22:15
TIPOTA
COLOMBIA
4-0

23:00
HONDA
PRANVERA
4-0




















ΚΥΡΙΑΚΗ
26/6
17:00
ΦΑΣΗ 16
B1  ST PAULI
Φ3 ABSOLUT 
4-0 

17:45
D1  TIPOTA
Χ3TOPIKO24
1-1(1-3P.) 

18:30
F1 FAIR PLAY
B2  VIOLA
 6-2

19:15
D2  NEVIS
F2 BIANCOSELESTE
0-4

20:00
ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
α ΘΕΝΠΟΥΔΕΣ
η 
ΑΜΙGOS
3-3 (3-2 p)

20:45
γ FC MAZI
ε ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΟΙ
 9-0


21:30
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ

2 ST PAULI
4 FAIR PLAY
2-5


ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
24/6
17:00
ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ
FAIR PLAY
BIANCOSELESTE
5-1 

17:45
AMIGOS
CAMPEONES
4-1 

18:30
ΘΕΝΠΟΥΔΕΣ
ACROPOLIS
4-0 

19:15
TIPOTA
ABSOLUT
 0-0

20:00
ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ
VIOLA
0-6

20:45
SENEGAL
ALEMAO
4-1

21:30
ΘΕΝΠΟΥΔΕΣ
ΠΑΝΣΑΚΑΙΚΟΣ
7-1

22:15
ABSOLUT
COLOMBIA
7-0

23:00
ST PAULI
FC TOPIKO 24
6-2





ΣΑΒΒΑΤΟ
25/6
17:00
ΦΑΣΗ ΟΜΙΛΩΝ
SENEGAL
FAIR PLAY
0-4

17:45
NEVIS
ABSOLUT
6-3

18:30
MAZI FC
GOLDEN BOYS
7-1

19:15
AMIGOS
PLAYBOYS
0-4

20:00
NEVIS
COLOMBIA
9-1

20:45
FC TOPIKO 24
ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ
7-0

21:30
ΠΑΝΣΑΚΑΙΚΟΣ
ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΟΙ
0-4

22:15
MAZI FC
HONDA
4-3

23:00
SENEGAL
BIANCOSELESTE
0-1




















ΚΥΡΙΑΚΗ
26/6
17:00
ΦΑΣΗ 16
A1 ΘΕΝΠΟΥΔΕΣ
Ψ3 CAMPEONES
 8-2

17:45
C1 FC MAZI
Ω3 HONDA
4-0

18:30
Ε1 PLAYBOYS
Α2 ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΟΙ
1-2

19:15
C2 GOLDEN BOYS
E2 AMIGOS
0-4

20:00
ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
β ST PAULI
θ BIANCOSELESTE 
4-2

20:45
δ TOPIKO 24
ζ FAIR PLAY
1-2


21:30
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ

1 ΘΕΝΠΟΥΔΕΣ
3 FC MAZI
1-6

22:30
ΤΕΛΙΚΟΣ
FC MAZI
FAIR PLAY
3-4



  Α- GROUP
P
GAM
WIN-D-L
GOALS
1
ΘΕΝΠΟΥΔΕΣ
09
3
3-0-0
19-2
2
ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΟΙ
06
3
2-0-2
9-8
3
ΠΑΝΣΑΚΑΙΚΟΣ
03
3
1-0-2
5-11
4
ACROPOLIS FC
00
3
0-0-3
0-12


  B- GROUP
P
GAM
WIN-D-L
GOALS
1
ST PAULI
07
3
2-1-0
17-6
2
VIOLA
05
3
1-2-0
11-5
3
FC TOPIKO 24
04
3
1-1-1
12-9
4
ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ
00
3
0-0-3
2-22


  C- GROUP
P
GAM
WIN-D-L
GOALS
1
 FC MAZI
09
3
3-0-0
15-4
2
GOLDEN BOYS
06
3
2-0-1
8-9
3
HONDA
03
3
1-0-2
9-7
4
PRANVERA
00
3
0-0-3
0-12


  D- GROUP
P
GAM
WIN-D-L
GOALS
1
TIPOTA
07
3
2-1-0
6-0
2
NEVIS
06
3
2-0-1
15-6
3
ABSOLUT
04
3
1-1-1
10-6
4
COLOMBIA
00
3
0-0-3
1-20


  E- GROUP
P
GAM
WIN-D-L
GOALS
1
PLAYBOYS
07
3
2-1-0
12-4
2
AMIGOS
06
3
2-0-1
8-5
3
CAMPEONES
04
3
1-1-1
7-6
4
NAFPLIO-FOUGARO
00
3
0-0-3
0-12


  F- GROUP
P
GAM
WIN-D-L
GOALS
1
FAIR PLAY
09
3
3-0-0
14-1
2
BIANCOSELESTE
06
3
2-0-1
15-6
3
SENEGAL
03
3
1-0-2
4-6
4
ALEMAO
00
3
0-0-3
2-22