Τετάρτη 6 Ιουλίου 2016

RIVER SUPER LEAGUE 6X6 ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ -ΘΡΙΛΛΕΡ

DEPORTIVO RODELISTAS -ΓΥΠΑΕΤΟΙ 8-7
Χαμογελαστοί οι παίκτες των νικητών και στην μέση ο Αναγνώστου Ηλίας, ο παίκτης που έκρινε τον ημιτελικό, σημειώνοντας το όγδοο γκολ, στλενοντας τους DEPORTIVO RODELISTAS στα ουράνια.
Σε ένα παιχνίδι γκραν γκινιόλ όπου μόνο το ποδόσφαιρο κέρδισε, το σκορ όπως κυμάνθηκε έκοβε ανάσες...
Το πρώτο ημίχρονο ανήκε ολοκληρωτικά στην DEPO που χάρη στην ποιότητα και την ταχύτητα που διαθέτει αιφνιδίασε και προηγήθηκε 5-1
Στην επανάληψη πήγε να το γυρίσει μόνος του ο Κωνσταντινίδης, κάνοντας φαντεζί ενέργειες αλλά και σκοράροντας γυρνώντας τούμπα  το ματς(5-6)...
DEPOΣτην συνέχεια όμως η DEPO αντέδρασε παίρνοντας την πρόκριση στον τελικό,6-6, 6-7, 7-7 ,8-7

SAN PEDRO-VERSUS 6-4
Μιχάλης Κόντης, ο πολυτιμότερος παίκτης και ηγετική φυσιογνωμία των SAN PEDRO στην μεγάλη ανατροπή και πρόκριση στον άλλο ημιτελικό χθες! Τρια υπέροχα προσωπικά γκολ και φύγανε για τελικό!
3-1 προηγήθηκε η VERSUS στο ημίχρονο έχοντας καλύτερη κυκλοφορία και τελειώματα.
Στην επανάληψη όμως οι "Ιταλοί" κατέβηκαν αφηνιασμένοι ανατρέποντας το σκορ και με σαφώς καλύτερη αμυντική λειτουργία!
Πρωταγωνιστές της μεγάλης νίκης οι Κόντης, Σούλα (δυο γκολ) και Νταλάνι (1 γκολ)