Τρίτη 15 Νοεμβρίου 2016

ΔΥΟ ΣΟΥΤ ΚΕΡΑΥΝΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ THUNDERCATS ΚΑΘΑΡΙΣΑΝ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ

THUNDERCATS--X-ΒΑΛΕΝΘΙΑ 2-1 (2-1)
 Σε ένα ντέρμπι ομίλου όπου βαθμολογικά κρίνονταν πολλά αφού και οι δυο ομάδες χρειάζονταν τους βαθμούς για να καπαρώσουν θέση στην τριάδα που οδηγεί κατευθείαν στην σούπερ λίγκα του 2017, οι "αστραπόγατες" απέδειξαν τον χαρακτήρα τους για μια ακόμη φορά!.
Η ομάδα του Πισιτέλη έκλεισε όλους τους διαδρόμους στο β' μέρος και κράτησε το 2-1, όπως διαμορφώθηκε στο πρώτο ημίχρονο, με την άψογη αμυντική λειτουργία που του χάρισε το σούπερ cup την τελευταία χρονιά
Η Χ-ΒΑΛΕΝΘΙΑ μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε  με γκολ του Καλιάρα στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού. Σταδιακά οι THUNDERCATS ανέβασαν απόδοση και γύρισαν το σκορ με δυνατά σουτ -κεραυνούς με τους Κλισιάρη και Καλύβα να δίνουν αυτό το σημαντικό τρίποντο στην ομάδα τους...