VS

WEST HAM                                  --                        ΚΟΜΠΑΡΣΙΑΚΟΣ

3                                         -                                    3

Δεν πρόκειται να έχουν ρόλο κομπάρσου στο πρωτάθλημα της σούπερ λίγκας!
Διαθέτουν άριστο υλικό με ηγέτη τον τερματοφύλακα Ρουσσέα που χθες έπιανε τα πάντα.
Απέναντι τους τα "σφυριά" , ομάδα από μέταλλο που δεν παράτησε τον αγώνα ακόμη κι όταν ο πίνακας έγραφε 1-3 λίγα λεπτά πριν το τέλος του παιχνιδιού..
Πάτησαν καλύτερα στο γήπεδο οι "κομπάρσοι" και προηγήθηκαν 2-1 στο ημίχρονο χάρη στην καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας αλλά και τα αμυντικά κενά που παρουσίασαν οι "λονδρέζοι"
Στην επανάληψη με την πάροδο του χρόνου η WEST HAM ανέβαζε απόδοση αλλά ο Ρουσσέας ήταν σε καταπληκτική μέρα και κρατούσε το σκορ, μάλιστα σε μια αντεπίθεση ο ΚΟΜΠΑΡΣΙΑΚΟΣ έκανε το 3-1. Τα "σφυριά " δεν πτοήθηκαν συνέχισαν να πιέζουν , μείωσαν αρχικά σε 3-2  και στην τελευταία φάση του αγώνα σε φάουλ έξω από την περιοχή ισοφάρισαν όταν η  μπάλα κόντραρε στο τείχος μετά από δυνατό σουτ του Σενέγια!
Για την WEST HAM σκόραραν οι Σενέγια (2) και Τσάτσος ενώ για τον ΚΟΜΠΑΡΣΙΑΚΟ Σαχίνης, Μιχαλόπουλος και Κοντονής