Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου 2016

ΕΙΧΕ ΓΑΛΛΙΚΟ ΚΛΕΙΔΙ Ο ΤΕΚΤΩΡ

ΓΑΛΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
 ΤΕΚΤΩΡ-ΤΕΜΕΤΕΡΟΝ 2-2 (0-1)

Με το σούπερ εργαλείο κάτω από τα δοκάρια του ,τον έμπειρο τρικαλινό γκολκήπερ Γάλλο Δημήτρη, κατάφερε ο ΤΕΚΤΩΡ να κλειδώσει την ισοπαλία απέναντι στους σούπερ πόντιους του "Λουα-Λουα"...
Ο Κωστίκας Κωνσταντινίδης (Λουα-Λουα) έφτιαχνε παιχνίδι ,μοίραζε και εκτελούσε αλλά ο Γάλλος έπιανε τα άπιαστα !
Οι ΤΕΜΕΤΕΡΟΝ προηγήθηκαν στο 20' (Παρασκευάς) και πήγαν στα αποδυτήρια με το 1-0 .Ο ΤΕΚΤΩΡ όμως μπήκε πολύ δυνατά στο β ημίχρονο και σε δυο λεπτά (1'-3') ανέτρεψε το σκορ  με τον Ζαχαρόπουλο να πετυχαίνει δυο εξαιρετικά γκολ και βάζοντας την ομάδα του σε τροχιά νίκης. Στο 10' οι πόντιοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσια με σκόρερ πάλι τον Παρασκευά και πολιόρκησαν τους αρχιτέκτονες χάνοντας πολλές ευκαιρίες για τη νίκη.