Παρασκευή 13 Ιανουαρίου 2017

RIVER LEAGUES 8X8 ΙΣΟΠΑΛΟ 3-3 ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΧΑΒΑΛΕΝΘΙΑ-ΤΕΜΕΤΕΡΟΝ

Με το μεγάλο ντέρμπι ΧΑΒΑΛΕΝΘΙΑ-ΤΕΜΕΤΕΡΟΝ 3-3 ολοκληρώθηκαν οι αγώνες της εβδομάδας  για την RIVER Super League 8X8.
Οι νυχτερίδες προηγήθηκαν στο 2' με μακρινό σουτ του Τσοροτιώτη που άλλαξε πορεία σε ποντιακά πόδια. Στο 6' με δυνατό κεραυνό από φάουλ του Κωνσταντινίδη γίνεται το 1-1. Με πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε ο Μήτρου στο 13' οι πόντιοι κλείνουν το ημίχρονο στο 2-1
Στην επανάληψη από όμορφη πάσα από πλάγια του Δανιηλίδη, ο Κωνσταντινίδης δίνει αέρα δυο γκολ για τους ΤΕΜΕΤΕΡΟΝ στο 10'. Οι νυχτερίδες ανεβάζουν ρυθμό και χάνουν σπουδαία διπλή ευκαιρία  στο 12'  να μειώσουν το σκορ. Κάτι που θα πετύχει όμως  ο Βαλιξής στο 20' βάζοντας φωτιά στο παιχνίδι. Η ανατροπή θα ολοκληρωθεί στο 26' με τον Γιαννίκο Γιάννη και φοβερό σουτ έξω από την περιοχή. Η ισοπαλία δεν βοηθάει καμιά ομάδα αφού μένουν πίσω βαθμολογικά
Στην football league εντυπωσίασε η DEPORTIVO LA PIROUNIA στο 5-1 επί του ΚΟΛΩΝΟΥ και φιγουράρει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας .Συγκατοικεί εκεί στους 7 βαθμούς με ΒΑΣΚΟΥΣ, ΓΙΟΥΒΕ και ΚΟΛΩΝΟ. Εννιά πάντως ομάδες βρίσκονται σε απόσταση τριών βαθμών και η συνέχεια φαίνεται ιδιαίτερα ανατρεπτική.
Μεγάλη νίκη και για τους ΑΠΑΙΧΤΟΥΣ που είναι στους 4 βαθμούς στο 4-1 επί των Γιουβεντίνων!
Για την fair play κατηγορία, ΑΝΑΛΩΣΙΜΟΙ, ΑΤΑΙΡΙΑΣΤΟΙ, ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ και ΒΑΛΕΝΤΙΝΟΙ συνεχίζουν στην πρώτη τετράδα με άνετες νίκες στην τελευταία αγωνιστική.