Παρασκευή 23 Φεβρουαρίου 2018

RIVER SUPER LEAGUE 6X6 ΕΜΕΙΝΑΝ ΑΛΥΓΙΣΤΟΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ

ΑΛΥΓΙΣΤΟΙ όνομα και πράγμα η ομάδα του Παύλου Κουτσουρίδη

Στο πιο αμφίρροπο παιχνίδι της αγωνιστικής ΚΟΜΠΑΡΣΙΑΚΟΣ και ΑΛΥΓΙΣΤΟΙ μοιράστηκαν εντυπώσεις και βαθμούς. Οι "κομπάρσοι"  ήταν πολύ καλοί στο πρώτο μέρος και προηγήθηκαν 2-0
Η επανάληψη όμως, βρήκε τους ΑΛΥΓΙΣΤΟΥΣ να ανακτούν την πρωτοβουλία των κινήσεων και να γυρνάνε το ματς με γκολ των Καρδαμπίκη και Δανιηλίδη (2-2)
Ο ΚΟΜΠΑΡΣΙΑΚΟΣ προηγήθηκε ξανά με 3-2 και ενώ όλα έδειχναν να τελειώνουν , μίλησε η ψυχή του αρχηγού. Ο Κουτσουρίδης στο τελευταίο λεπτό της συνάντησης, κλέβει την μπάλα στην άμυνά του και με προσωπική ενέργεια ισοφαρίζει
Αφού διέσχισε όλο το γήπεδο, πιάνει φοβερό σουτ έξω από την περιοχή που καταλήγει συστημένο στην κάτω στην γωνία του αντίπαλου τερματοφύλακα! Το τελικό 3-3 ήταν δίκαιο.
Οι πρωτοπόροι της βαθμολογίας είχαν εύκολο έργο και συνέχισαν με νίκες.